Skip to main content

First Finance & People
– Hvem vi er, og hvad vi gør

First Finance & HR er grundlagt i 2016, men har siden skiftet selskabsform og navn.

Over årene er vi vækstet med vores kunder og nye kunder. Dertil er der kommet nye kollager til, som alle bidrager med erfaring, viden og yderligere kompetencer. Alt det har gjort at First Finance & HR er blevet til det den er i dag – en troværdig partner inden for Finans og HR for SMV-virksomheder, der ønsker at fokusere på deres kerneforretning.

First Finance ønsker at være en partner, hvor vi stiller et team af specialister til rådighed. Som du, som virksomhed kan benytte dig af. Vi ønsker at give alt vores viden videre og gøre alt nemmere for dig som virksomhedsejer, så du kan bruge din tid på det, du er specialist i.

Vores værdier er:

  • Ordentlighed
  • Viden søgende
  • Fælleskab
  • På forkant

Vi er et team der står klar til at hjælpe dig!

Sandy Due Fredtoft Petersen

Direktør
Revisor, Cand.merc.aud.

sandy@firstfinance.dk
Ring direkte til mig på tlf. 22 25 45 78

Rikke Philipsen

.
Revisor, Cand.merc.aud.

rikke@firstfinance.dk
Ring direkte til mig på tlf. 22 45 62 02

Malene Skovfoged

.
Konsulent/Controller

malene@firstfinance.dk
Ring direkte til mig på tlf. 22 45 23 78

Tina Johnsen

Konsulent

tina@firstfinance.dk
Ring direkte til mig på tlf. 27 89 57 44

Christina Guldborg Møller

HR- og Lønkonsulent

christina@firstfinance.dk
Ring direkte til mig på tlf. 27 89 34 40

Grethe Astrup Møller

HR- og Lønkonsulent

grethe@firstfinance.dk
Ring direkte til mig på tlf. 26 24 77 54

Anna Ravn Lawaetz

Økonomielev

anna@firstfinance.dk
Ring direkte til mig på tlf. 93 93 46 39